| kidda0kettamine a întrebat:

Heii :*
Intr`un meci de fotbal cam ce face un fundas?thinking

Funda :*

5 răspunsuri:
| Vulvatron a răspuns:

Ba da happy mai urca si el in atac... de cele mai multe ori la fazele fixe, in asezarea clasica e un fundas dreapta, doi fundasi centrali si un fundas stanga

| vvyyoo a răspuns:

Pai un fundas nustu cum sa-ti spun ce face... El sta in aparare si opreste mingea sa nu ajunga la poarta

| sHaNd0r1c4 a răspuns:

Fundasu te arde la ochiu maro

| Kattan a răspuns:

În fotbal, fundașul este jucătorul care se poziționează în spatele mijlocașilor și care trebuie să ajute portarul. Sarcina sa principală este să oprească echipa adversă să înscrie. Rolul lor este de a lua mingea echipei adverse, cel mai des când atacanții echipei adverse preiau mingea și sprintează spre poartă. (sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Funda%C8%99_%28fotbal%29)

| kidda0kettamine explică:

Si goluri nu poate sa dea?laughing