| unicorn342b a întrebat:

Heiii am si eu o intrebare
Vinerea asta am proba de gimnastica la sport.Imi ies bine toate elementele dar la tumba pe fata ma duc intr o parte.Cum ar trebui sa fac sa mi iasa bine si sa ma duc drept pe saltea? funda:3

Răspuns Câştigător
| Mara a răspuns:

Trebuie, atunci cand te ghemuiesti si te pregatesti de executare, sa impingi mai tare podeaua cu picioarele. astfel, datorita vitezei, tumba iti va iesi asa cum vreihappy

1 răspuns:
| tintareco a răspuns:

Nu poţi altfel decît,dacă îţi fixezi un punct direct în faţă, pe direcţia de rostogolire şi pe care, în timpul rostogolirii îl vezi cu al treilea ochi, ochiul minţii, drept în mijloc.Acel punct te va ajuta,ca la rostogolire,să te apleci moderat, să atingi pămîntul simultan cu ambele mîini, iar la încheierea rostogolirii să atingi pămintul cu ambele picioare şi mîini tot simultan iar acel puct, trebuie să fie fix in mijloc, tu aflîndu-te astfel în echiliubru. Pînă vineri să repeţi asidu şi vei reuşi.Succes.