Întrebare recomandată | AngieSutru a întrebat:

Hello! Niște sfaturi pentru slăbit?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

80% dieta, 20% sport
consuma mai multe proteine alea tin de foame, legume, fructe, renunta la dulciuri, chipsuri etc
https://forum.softpedia.com/......sanatoase/

| LoveSleep a răspuns:

Șaorma nu e pentru cei slabi de înger.

| Donsavas a răspuns:

Consuma citrice care sa te ajute in absortia nutrientilor, alimente bogate in calciu pentru ca poate reduce pofta de mancare considerabil si elimina zaharul, deoarece acesta provoaca dependenta si schimbari hormonale bruste care iti pot alarma stomacul. Iti recomand sa inlocuiesti carnea cu fructe oleaginoase ce au in compozitie grasimi ce nu se depun. Redu din consumul de carne si hidrateaza-te mai des! Stai la Soare si alearga dimineata si seara pe masura, toate astea vor da rezultate!

| Mada1920 a răspuns:

Regim alimentar, eviti dulciurile si prajelile alaturi de efort fizic.

| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Regim adica dimineata o Salata verde cu rosii. Pranz un mar si capsiuni seara pana la ora 18, o Salata cu piept de pui fara ulei. 7 zile si slabesti 6 kilograme si sport alergat, sala etc...

| aria1996 a răspuns:

Cate kg ai? Si in cat timp vrei sa slabesti si cat?

| OanaAndreea2004 a răspuns:

Apa cu lamaie si ghimbir, poti sa le amesteci intr-un blender...o lamaie, o radacina de ghimbir la 1 l de apa, eu asa am slabit.Nu e foarte bun la gust, dar te va ajuta sa slabesti, intr-o luna vei vedea diferenta. Funda?

| AndreeaKawaii a răspuns:

Cât mai puține dulciuri, cât mai mult sport şi foarte multă voință happy