| Silvi_Silvi a întrebat:

Hello!
Sunt o persoana slabuta, pot practica arte martiale? Acest sport este potrivit pentru oricine?

Răspuns Apreciat de Editori
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Este potrivit pentru oricine, nu asculta de costiceacristian200, ai o mulțime de avantaje dacă începi să practici arte marțiale printre care : încrederea în tine sporită, disciplină, respect, înveți să fii mai organizat/ă, autocontrol, iar lista continuă.

Nu trebuie să fii mare ca să începi, trebuie să începi ca să fii mare.

2 răspunsuri:
| costiceacristian200 a răspuns:

Acest sport nu cred că este potrivit pentru persoane slăbuțe!

| aXy99 a răspuns (pentru costiceacristian200):

Asa este, este potrivit pentru obezi morbizi.
Zi-mi tu ce practicant de arte martiale nu e fit?

| Cosmin86 a răspuns (pentru aXy99):

Sumo e considerata arta martiala? laughing

| aXy99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Pentru costiceacristian200 da laughing

| costiceacristian200 a răspuns (pentru aXy99):

Tabloul sau altceva!

| Termopile a răspuns:

În principiu este irelevantă greutatea deoarece oricum la arte martiale se tine cont de greutate și se face pe categorii de aia când mergi la concursuri te întreabă de greutate deoarece dacă spre exemplu ai 50 kg de exemplu intri la categoria 50 kg si te bați cu cei de 50 kg plus că te vei dezvolta vei face ceva muschi deci nu vei rămâne așa plus că dacă nu ești puternic/ă poți să îți dezvolți alte abilități precum viteza sau reflexele. Deci practică arte marțiale liniștit. Multă baftă