| SuperGirl122222222222 a întrebat:

Hello. Zilele trecute mi-am cumparat o bicicleta nemteasca.E destul de mare. E montana.Are rotile mari. Si putin subtiri. Nu am mers pe ea prea mult..Doar azi cand am facut 13 km, ceea ce mi se pare e ca roata din spate parca e stramba.Cand merg fara sa pedalez, parca m-ar ridica in sus.Nu stiu sa exprim. M-am uitat, roata nu pare descentrata si nici stramba.Dar cobâlțâie cand merg pe ea. Ca si cum ar avea o minge in camera si cand ajunge la mingea aia ma ridica putin in sus. Si plus de asta lantul cand sunt pe foile mari pentru viteza, incepe sa cârâie. Desi e noua.

4 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 explică:

Am facut..Am strans rotile, am strans toate suruburile..Am strans ghidoanele, aripile, tot.Dar nu stiu ce are.

| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa ii faci niste reglaje. Nu te urci pe ea din prima.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Poate ai gresit ceva.

| Minailiuc_Robert_1976 a răspuns:

Daca te ridica in sus este posibil sa fi fost lovita din spate si janta sa se fi indoit sa fi intrata putin in inauntru posibil sa nu se vada cu ochiul liber dar sa se simpta.Iar caraitul sa fie de la faptul ca atinge putin in frana.Sa imi spui daca e bine daca nu ma mai gandesc.