| Yoggy a întrebat:

Hey, am 14 ani si de vreo 3 ani îl tot sacai pe taica-miu sa mă duca la o echipa de fotbal si de fiecare data pare nepăsător... Ce sa fac sa mă duca? Am un prieten din bloc care e si mi-ar plăcea ca merg la antrenamente, la meciuri...

Răspuns Câştigător
| Lukasz a răspuns:

Pai inainte ar trebui sa te gandesti,ca nu e asa de usor la antrenamente,nu ma refer la exercitiile cu mingea,sunt usoare daca stii fotbal,dar ca sa mergi la meciuri trebuie sa ii arati celui cu care faci antrenamente ca vrei. Daca vrei chiar asa de mult zii tatalui tau ca asta este visul tau,ca vrei sa mergi si tu la antrenamente sa vezi cum e,e destul de greu pana te acomodezi,depinde si la ce ora se fac antrenamentele,eu de obicei le fac luni si vineri,roaga-l pe tatal tau sa te lase,spune-i ca iubesti fotbalul si vrei sa participi si tu la antrenamente,meciuri etc,totusi,ar trebui sa te lase,daca tu iti doresti cu adevarat, sau poate tatal tau nu te lasa din diferite motive, nu stiu, nu renunta, si poate intr-o zii vei merge si tu.O zi buna Yoggy.

3 răspunsuri:
| Yoggy explică:

Am fost la un antrenament in vara asta si nu e asa greu. E o parte din antrenament fotbal si o parte forta si nu mi sa marut greu...

| Lukasz a răspuns (pentru Yoggy):

Atunci e ok, de obicei noi facem niste exercitii cu mingea, suturi la poarta (1v1 mai exact)Si dupa Fotbal big grin

| Yoggy explică:

Tu la ce echipa joci?