| Anamaria28491 a întrebat:

Hey! Am o intrebare, de ce nu aluneca rotile de la skate? Am problema asta de mult timp de cand l-am spalat gen cu totul in chiuveta inclusiv rotile.Gen sa explic asa pur si simplu nu aluneca, gen parca is ruginite sau ceva de genul.Ce sa fac? Tin sa mentionez ca e RCO, nu e cea mai buna firma dar oricum nu prea stiu sa fac scheme si de aia l-am luat asa pentru inceput

Răspuns Apreciat de Editori
| adrian121z22 a răspuns:

Ai facut foarte rau ca le ai spalat. In interior sunt niste rulmenti care se invart. Si ca sa se invarte corespunzator, se afla un lubrifiant, vaselina sau ulei special. Tu cand ai spalat, ai inlaturat aceea solutie si acum practic este fier pe fier, cauta pe Youtube cum sa ungi rulmentii. Si sa ii cureti. Daca nu alt skateboard sau alte roti big grin