| popbia74 a întrebat:

Hey! As dori niste sfaturi in legatura cu slabitul. In prezent, am 1, 68-1,70 si am intre 52-55 kilograme. Am citit pe internet ca pentru inaltimea mea este mai mult decat perfect, dar eu stiu ca as reusi si mai mult. Asa ca, va rog, daca imi puteti oferi sfaturi si site-uri cu exercitii unde pot slabi rapid, cam pana la 50 kilograme, daca se poate. In special, m-ar interesa exercitiile pentru abdomen si picioare, coapse. Fac handball, pot sa spun ca acasa fac exercitii, nu mananc nesanatos. Dar as dori ceva care chiar sa se resimta in greutatea mea. Si apropo, nu doresc diete minune care sa ma infometeze. Multumesc!❤

Răspuns Câştigător
| popbia74 explică:

Nu trebuie sa faci nimic, ai o greutate foarte buna pentru inaltimea ta si daca vei continua cu handball-ul, vei manca regulat si sanatos si vei mai alerga din cand in cand poti sa iti faci un corp de invidiat la aceeasi greutate. In privinta abdomenului picioarelor si coapselor e mult de discutat...

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Zici ca ai putea reusi si mai mult, inseamna ca consideri ca cu cat esti mai slaba, cu atat mai bine. Nu e adevarat. De aici, ce pierzi in greutate pierzi si in sanatate. Trebuie sa hranesti creierul, care consuma cam 30% din energie, sa iti alimentezi cresterea, doar cand astea doua sunt complet lihnite, mai pierzi din greutate.

| popbia74 explică (pentru minrest):

Am inteles, multumesc!

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Deci,asculta-te:"am intre 52-55 kilograme. ", acum altul : "imi puteti oferi sfaturi si site-uri cu exercitii unde pot slabi rapid, cam pana la 50 kilograme, daca se poate".Sa intelegem ca vrei sa ajungi la varsta asta la o greutate sub cea cu care te-ai nascut?

| Hotea_Dragos_1999 a răspuns:

Continua cu handball-ul, mananca sanatos si alearga din cand in cand cate o jumatate de ora