| niggasinparisxxx a întrebat:

Hey,as dori sa-mi propuneti un antrenament de seara asa gen X flotari, x abdomene X genoflexiuni si asa mai departe funda!

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Eu fac programul asta de flotari : http://antrenamentflotari.blogspot.ro/,iar abdomene si genoflexiuni, o data la doua zile cate 5 serii duse pana la epuizare.

2 răspunsuri:
| ionutzu94 a răspuns:

In primul rand nu te omora cu seturile( 3 sunt de ajuns)
Abdomene max 25 repetari ori le faci cu greutate in mana sa iti vina pe piept, ori le faci mai incet crede-ma functioneaza mai ales daca vrei sa se vada ceva.
Flotari faci cam 20-30 repetari. Nu le faci in fiecare zii faci 1 zii da, si 2 nu pentru ca o sa suprasoliciti muschiu si nu o sa faci nimic
Genoflexiuni max 14 a cate 3-4 serii astea poti sa le faci 1 data pe saptamana dar incearca sa le faci incet concentrandu-te numai pe picioare.

| SpartaGirl a răspuns:

Buna! Cel mai bine e sa faci exercitii progresiv, ca de exemplu:in prima saptamana sa fac 5 flotari, 4 abdomene, 5 genoflexiuni, 4 sarituri, 5 jocuri de picioare etc.A doua saptamana 10 flotari, 9 abdomene, 10 genoflexiuni, 9 sarituri, 10 jocuri de picioare etc.
Bafta!winking