| borntotwerk a întrebat:

Hey.in cat timp imi trece febra musculara? am fost la sala 5 zile fara pauza si acum cred ca am facut intindere sau ceva de genu si de abia ma misc si daca incerc sa fac alte exercitii ma doar mai rau tot corpulcryingcum pot scapa de ea?:-P

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Exerciții ușoare zilnice, băi calde.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5 zile si esti ca si nou.

| Trynda a răspuns:

Odihna. Minim 8 ore pe noapte. Baie fierbinte, masaje in zonele care te dor. Odiha din nou big grin

| MitroKta a răspuns:

laughing)) pai cine te-a invatat asa? din moment ce n-ai mai fost pe-acolo, sau cel putin n-ai mai fost de multa vreme, trebuia sa mergi odata si apoi pauza vreo saptamana. De altfel muchii cresc dupa efort, nu atunci cand ii soliciti. Ia o pauza.

| NopeCheers a răspuns:

Incearca sa stai la pat mai mult timp fa dusuri mai dese ca sa mearga bine circulatia sangelui etc happy sa ai grija de tine fundita?

| FitMonkey a răspuns:

Masaj,dus fierbinte, aspirina. sa iti treaca mai repede febra.

| Coco2730 a răspuns:

Odihneste-te suficient, mananca bine(destule proteine, destule legume, destule grasimi) si renunta sa faci sport cateva zile. Poti face dusuri reci si masaje. Poti incerca si diferite tehnici de relaxare utilizate in sport.

| Anonim5566 a răspuns:

In 3-4 zile iti trece de tot. Stai in pat, iti trece mai repede.

| Sakura25 a răspuns:

Eu am invins febra musculara tot prin sport. Dusurile si masajele au avut efect de moment. Daca fac pauza ma dor mai rau muschii si imi trece mai greu.tongue

| loryi98 a răspuns:

Eu cand am facut febra musculara mi s-a spus sa iau o lingurita de zahar.