| Adyy5 a întrebat:

Acum vreo 2 saptamani am inceput sa fac genoflexiuni cu picioarele departate pana jos pentru un fund mai bombat.Am auzit ca functioneaza, dar de cand am inceput n-am vazut vreo diferenta. Problema e ca am facut muschi fix deasupra genunchilor(destul de mari) si mi se par cam inestetici. Sunt fata, 14 ani. Ce pot face?

7 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Mai baga, baga multe!
SI BAGAAAA, BAGAAA cate pooooti, paaaana nu mai pooooti de picioare ca asa e cand n-ai bombeuuuul maree! Bumtzi, bumtzi, bumtzi, bumtzi!

| DaCumSaNu a răspuns:

Rezultatele nu se pot observa atat de repede+ este nevoie si de alte exercitii, activitati sportive. In legatura cu muschii nu stiu ce sa-ti spun laughing ar fi varianta, sa slabesti cel putin 5 kg si astfel masa musculara ar scadea, dar nu iti recomand. Un baiat intelogent v-a aprecia muschiuletii taiwinking

| Adyy5 explică (pentru DaCumSaNu):

Am 51 kg, 1.63-1.64 inaltime. Nu cred ca sunt asa grasa... Fac 150-200 genoflexouni pe zi, dar vreau sa ajung la 300.

| DaCumSaNu a răspuns:

Nu esti grasa, tocmai de aceea nu iti recomand sa slabesti. Ca sa ajungi la 300 trebuie sa o iei putin mai usor, nu e bine sa cresti numarul dintr-o data, se v-a acomoda greu organismul. Sunt tot felul de exercitii care iti lucreaza foarte mult muschii fesieri. Doar da-i un search pe google/Youtube.winking

| Itzhic a răspuns:

Incearca sa lucrezi si gambele, nu o sa mai para inestetic. Cat despre fund nu stiu ce exercitii sa iti recomand.