| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo 3 zile mi-am schimbat antrenamentul cu unul pentru intermediari pe care l-am luat de pe Youtube. Treaba e ca nu prea obosesc dupa ce il fac sau in acesr timp; transpir, dar nu prea obosesc.
Intrebarea e: 1. Este posibil sa imi scada masa musculara daca antrenamentul asta este mai usor?
2. Cum imi dau seama daca antrenamentul asta este bun pentru mine, adica daca va functiona mai bine ca cel anterior?
Vreau raspunsuri cat mai rapide si serioase. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Doloresidk a răspuns:

Din proprie experienta stiu ca un antrenament nou "next level" este bun daca in momentul in care faci exercitiile nu simti vreo durere sau vreun disconfort, dar a doua zi ai febra musculara. Daca antrenamentul actual ti se pare prea usor, ai putea sa plusezi, dar nici sa exagerezi va sa nu te accidentezi.