| alexia00 a întrebat:

Am 13 ani si sunt cam de o saptamana la tenis. Acolo ni se cer flotari si eu pentru ca am taitei in loc de brate nici macar una nu pot face. Deci flotari clasice adica din acelea normale nu pot face nici una dar pot face 6 la banca.Deci imi puteti spune niste exercitii functionale pentru intarire care sa faca mai usoare flotarile si care sa imi dea rezistenta pe care sa le fac inaintea acestora? O desigur si ce as putea ridica in afara de gantere? Retineti ca am doar13 ani si sunt fata, ei bine nu ca ar conta ca sunt fata dar totusi cred ca e bine de stiut! Va multumesc anticipat pentru toate raspunsurile oferite!

2 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Fa flotari la banca, fa flotari normale dar cu genunchii jos si in timp iti vei dezvolta forta necesara pentru a face si flotari normale. Ai rabdare totul se face in timp cu rabdare, nu peste noapte.

| likotan a răspuns:

Nu te panica, pentru inceput exercitiile in care folosesti propia greutate sunt cele mai indicate...incet,incet si cu vointa o sa poti face ceea ce doresti.