| anonim_4396 a întrebat:

Am inclus acum 2 saptamani un exercitiu nou in programul meu, pe care nu l-am mai facut inainte si cred ca nu ma antrenez corect. Nu stiu NUMELE EXERCITIULUI, dar poate il stiti voi: te asezi pe un scaun si ridici greutati in mod VERTICAL (daca stiti numele exercitiului va ro sa imi spuneti). Acum vine intrebarea mea: cum le pot afla daca le fac corect si daca nu le fac, cum invat sa le practic in mod corect? Vreau un raspuns cat mai serios si rapid. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

De ce nu intrebi instructorul de la sala daca faci corect sau nu? Eu asa procedam la inceput.

Pare a fi presa militara.

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Si daca fac acasa, cum imi pot da seama daca este corect executata miscarea?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te filmezi si arati cuiva care stie. Poti pune chiar aici.

Eu am vreo 40 de exercitii filmate, de pe vremea cand eram incepator-intermediar.

Bine, toate filmate la sala... antrenamentul acasa e cam pierdere de vreme, sala e baza.