| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru!
O sa va prezint mai jos antrenamentul meu si vreau sa imi apuneti daca ma supraantrenez; si daca ma supraantrenez vreau sa imi spuneti ce exercitiu sau repetari sa mai reduc:

1. Flotari cu batai din palme 3 sets+ max out 10 reps pauza 80 sec intre seturi
2. Flotari cu greutate adaugata 4 sets+ max out 10-12 reps 80 sec (5 kg)
3. Triceps dips 3 sets 12 reps 80 sec
4. Walk out push ups 4 sets 6-10 reps 100 sec
5. Flexii 4 sets 5-7 reps 90 sec (7, 50 kg)
6. Flexii ciocan 3 sets 5-7 reps 90 sec (7, 50 kg)
7. Flotari cu greutate adaugata 3 sets 5-8 reps 100 sec (14 kg)

Pentru abdomen
8. Butterfly kicks 3 sets 12 60 sec
9. Push crunches 3 sets 12 reps 60 sec
10.Leg raises 3 sets 12 50 sec

Acestea sunt. Imi ia o oră si douazeci de minute sa il fac. Il fac de 4 ori pe saptamana: Duminica, Marti, Joi si Vineri. Sa imi spuneti daca ma supraantrenez. Daca da, atunci spuneti-mi ce pot face ca sa nu ma mai supraantrenez.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Chitaristul26 a răspuns:

Te supra antrenezi extrem de mult. In primul rand, regleaza frecventa. Fa-le doar de 2-3 ori pe saptamana. Also, lucreaza si spatele si picioarele, pentru ca acolo ai un workout dominant pe muschii de impins (triceps, piept, umeri) adauga si niste chin-upuri macar, sau bent over rows pentru spate, si niste fandari si deadlifturi/genuflexiuni pentru picioare. Sa fie mai echilibrat

8 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Daca tu simti ca-i prea mult, e prea mult.

Daca tu simti ca nu-i prea mult, nu-i prea mult.

As simple as that. Doar tu stii daca te "supraantrenezi" sau nu.

| j1NNNx a răspuns:

Exercitiile le faci in functie de potentialul tau, daca eu pot sa fac 20 de repetari cu 100 kg, asta nu inseamna ca si tu poti.
greutatea ti-o alegi in functie de nr de repetari si ce vrei sa faci. de exemplu la antrenamentul de masa dupa 15 repetari trebuie sa simti ca nu mai poti, adica nici sa fie foarte grea dar nici prea usoara
dupa antrenament trebuie sa te simti fara energie, daca simti acest lucru, inseamna ca e ok

| andreealitllesmileAndreea a răspuns:

Nu vreau sa par rea dar. nu-mi pot continua existenta fara sa ma intreb:
1. Cu siguranta nu ai mai mult de 12 ani, caz in care ar trebui sa te concentrezi pe activitati mai simple, precum cardio sau flotari simple. Dar daca ai, cine vorbeste ca un cyborg?
2. Cuvantul supraantrenez nu exista, si in plus, faptul ca l-ai folosit de multe ori devine deja o problema fonetica.
3. Din nou, depinde de varsta si de experienta ta. Fiind tanar, nimic nu e prea mult sau prea putin, insa ai grija sa iei pauze cu masura, asa incat sa nu iti suprasoliciti muschii sau articulatiile.

Sper ca am putut fi de ajutor.

| AnastasiaK a răspuns (pentru andreealitllesmileAndreea):

Avand in vedere ca verbul "supraantrena" exista, ce te-ar opri sa-l conjugi la persoana 1, singular, mai exact?

| Chitaristul26 a răspuns (pentru andreealitllesmileAndreea):

Probabil a tradus pur si simplu "Overtraining". Dar exista. E cand distrugi atat de mult fibrele musculare in cat corpul nu are timp sa le repare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru andreealitllesmileAndreea):

4. N-ai nicio treaba cu sala sau cu sportul in general, cel putin ce ai zis despre "supraantrenez" e o balarie maxima.

Da si tu sfaturi in alta categorie, unde chiar stii ce vorbesti.

| Anonim14325 a răspuns:

Nu... Nu te supraantrenezi...

| omee1 a răspuns:

Aveți probleme cu căsnicia dvs., RELAȚIA SAU SĂNĂTATEA? Vreau să împărtășesc mărturia mea tuturor celor care ar putea trece prin ceea ce am trecut. M-am căsătorit cu soția acum 10 ani și avem 3 copii, am vrut să mă divorțez pentru că căsătoria nu funcționa. Eu navighez pe Internet ca și cum ați lucra acum pentru o treabă și am dat peste o mărturie a unui SPELL DOCTOR și nu am vrut să cred, am contactat Doctorul și mi-a spus că nu există nici o problemă pe care nu putea să o rezolve vraja lui a fost modul în care am început și astăzi căsnicia mea este cea mai bună. Sunt fericit în căsnicia mea acum și copiii sunt fericiți. Vă rugăm să nu vă faceți griji cu privire la problema dvs. și nu va trebui să vorbiți cu cineva și această persoană este DR Obudu și toate problemele voastre vor fi terminate.

Ea are o soluție permanentă la orice tip de probleme.

precum:

1) LOVE SPELL

2) SPELL SUCCESS

3) OBȚINEȚI MEA EXTERN SPELL

4) Margeia SPELL

5) SPELL PROMOTION

6) SPELL DE PROTECȚIE

7) STOP și DIVORCE SPELL

8) SPELL CASE

9) WEREWOLF / WITCHES SPELL

10) SPELL IMIGRAȚIE

11) ADAPTAREA POWER SPELL / SEX

12) SEPARARE SPELL

13) PORNIȚI SPALIUL DUMNEAVOASTRĂ DE COPII

14) SPELL LUNAR

15) Vraja vindecătoare

Contactați-l acum pe: Email obuduyang@gmail.com / +1 503 773 9114