| Alex54679 a întrebat:

Am o intrebare: bauturile carbogazoase, mai ales cele negre, pot avea vreun efect daunator asupra cresterii in masa musculara?

Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Nu cred. Dar contin multe chimicale si zahar care nu sunt sanatoase, dar asta nu inseamna ca iti vor incetini hipertrofia musculara happy

4 răspunsuri:
| cristiww a răspuns (pentru aXy99):

Acum ceva ani, erau niste baieti (culturisti in adevaratul sens) care consumau Cola in loc de apa, ei singuri postau poze pe forumuri. Se pare ca le mergea bine de tot cu sucul ala happy

| aXy99 a răspuns (pentru cristiww):

Dupa ce iti injectezi insulina, sigur ca merge niste cola laughing

Sau dupa ce esti platit cu cateva zeci de mii de euro pentru o poza de genul happy

| cristiww a răspuns (pentru aXy99):

Prima propozitie este mai aproape de adevar, bagau si insulina.
A 2a propozitie nu prea reprezinta realitatea de atunci (12-14ani in urma). Nu dadea nimeni atatia bani la vremea aia pentru reclama, nici nu prea era cine sa dea (erau doar Redis, PN, Hard-body, Weider care erau "rupti" la vremea aia, erau la inceput). Stiu un tip, era campion european la culturism, nu stiu daca participase inca la Mondiale si se ruga la telefon de patronul de la Hard-Body sa ii trimita coletul cu sponsorizarea, intarziase vreo 2 saptamani....iti dai seama ce vremuri erau atunci

| aXy99 a răspuns (pentru cristiww):

Prin acum cativa ani am crezut ca te referi la 2-3 ani in urma laughing
Acum 10 + ani era altfel, asa e.