| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire.
Imi puteti spune ce se intampla daca razi in timp ce faci exercitii fizice? Adica vreau sa stiu daca e benefic sau daca e daunator pentru exercitii. Adica daca rad pot gresi miscarile de exemplu atunci cand fac flexii.
Va rog sa imi raspundeti cat mai repede posibil, multumesc!

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Pai iti pierzi concentrarea, cand ma face sa rad un coleg la sala, imi e greu sa mai fac ex corect. Noi glumim la ex usoare, dar ar fi o prostie sa faca vreunu o gluma cand faci genoflexiuni cu haltera in spate sau bagi piept

3 răspunsuri:
| DannyQ a răspuns:

Prietene antrenamentele la sala, mai ales în timpul exercițiului nu sunt amuzante, în special dacă este unul greu iar tu trebuie sa împingi la piept sa faci flexii ciocan cu o greutate relativ mare concentrarea ta asupra mușchiului dispare și o sa realizezi cel mai probabil că o sa îți cada gantera sau bara pe piept, sau ce exercițiu faci tu cu greutate mare o sa pierzi executarea de sub control. Dacă faci cardio, sau yoga, stretching acolo nu vad care ar fi problema dacă râzi. Dar la antrenamentele cu greutăți nu prea iti recomand ca cineva sa te facă sa razi în timpul exercițiului, cel mai probabil poate sa te facă sa razi când faci pauza dintre seturi happy

| eden1986 a răspuns:

Nu am mai auzit asa ceva, Râsul este cel mai bun medicament. Sunetul râsului este mult mai contagios decât tusea, căscatul sau strănutul. Râsul determină schimbări sănătoase în organism, întărește sistemul imunitar, crește energia, diminuează durerea și ne protejează de efectele dăunătoare

| Cosmin86 a răspuns (pentru eden1986):

Dar nu cand faci genuflexiuni cu 180kg pe umeri... sau indreptari cu 220 kg.