| Kimball a întrebat:

Hey TPU!
Am si eu o problemă, chestia e ca stau mult pe calculator (ascult muzica, ma joc mai vad un film) si de la chestia asta am inceput sa ma cocoşez de spate chiar si gâtu (zici ca arat ca o girafă) exista ceva exerciți, sport, terapie ca sa-mi indrept spatele si gatu?
Menționez ca am 19 ani si sunt asa de ceva timp.

Scuzati daca am gresit categoria.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
trebuie sa faci pauze regulate cand stai la calculator
din 30 in 30 de minute poate chiar mai des trebuie sa te ridici si sa te plimbi putin prin casa, mai faci unele exercitii pentru muschinexact cum faceai in clasele mici
foarte important este sa te intinzi in pat, sa iti intinzi coloana vertebrala!

2 răspunsuri:
| xSega a răspuns:

Ar trebui să nu mai stai pe pc si o sa îți revii

| Temüügin a răspuns:

Sunt exercitii pentru indreptarea posturii cauta pe net sau uite aici un video care te va ajuta https://www.youtube.com/watch?v=Tdx2OQlYMJ8.Sper ca te-am ajutat.Bafta!