| mehai03 a întrebat:

Hey TPU... Am stat afara la sport(la 10 grade)o ora in tricou... Is sanse sa racesc?

Răspuns Câştigător
| qest11 a răspuns:

Depinde daca erau virusi in jurul colegilor tai. Daca nu, dar iti curge putin nasul si iti este frig, te imbraci mai bine si te culci putin, dupa ce ai mancat ceva. Uneori si o baie fierbinte ajuta. Daca ai racit bine, atunci cand dormi sa ai niste cepe curatate si taiate in 2/4 bucati in camera ta. O sa-ti treaca mai repede decat de obicei. Nu le fa vanzare la astia care ne-au invadat tv-ul cu reclame de tip hap-ciu. Iar daca folosesti chestii din alea de suflat in nas, uita de ele ca iti fac mai mult rau. Iti trece raceala dar nasul e tot infundat. Daca te-ai dat pe ele, incearca solutie nazala cu vitamina A, si atunci cand esti racit, vei avea mai tot timpul o nara pe care sa poti respira.

2 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Nu te imbolnavesti asa usor, stai linistit! Bafta!