| niculaee a întrebat:

Care imi spui si mie cate echipe romanesti vor fi anul acesta in europa league cu tot cu cupa thinking

Răspuns Câştigător
| bog1999 a răspuns:

Pai locul 1 duce in grupele champions league, locul 2 in joaca doua tururi pentru a ajunge in grupele champions league, locul 3 si 4 un tur in europa league, locul 5 doua tururi, si locul 6 trei tururi

3 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

4+castigatoarea cupei dar daca castigatoarea cupei este o echipa care deja este clasata in primele 5 locuri al clasamentului vor merge numai 4

Răspuns utilizator avertizat
| stangaionut a răspuns:

Pai depinde daca ia steaua cupa merg doar de pe locurile 3-6 dar daca ar fi luat una de pe locul 10-11 aia de pe locul 6 nu mai mergea