| LawlietL886 a întrebat:

Hey TPU!
Coloana mea nu e foarte dreaptă. Și m-am apucat să fac niște exerciții pentru a repara asta. Dar am auzit că poți pierde din înălțime dacă faci asta. E adevărat?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Coloana mea nu e foarte dreaptă. Și m-am apucat să fac niște exerciții"

așa, de capul tău? Greșit, fă o vizită la medic

| corbulalbrosu a răspuns:

Informatia este GRESITA, fiindca in toate cazurile in care coloana vertebrala este afectata de scolioza de tipul ''S'' sau ''C'', in urma exercitiilor si a procesului de indreptare, coloana vertebrala se indrepta si se lungeste (aparent) si astfel se produce o crestere efectiva a inaltimii. Sanatate!

| Cosmin86 a răspuns:

Inaltimea e determinata genetic, eu la 17 ani faceam genuflexiuni cu 80kg pe umeri si am mai crescut 11 cm.

| Ofiintă a răspuns:

Nu.

| Michaeel a răspuns:

Din înălțime nu poți pierde rolling on the floor doar când îmbătrânești și oricum nu cred ca ai tu 60 de ani. Este fals, fa exercițiile liniștit.