| whein1991 a întrebat:

daca imi lucrez bicepsul dupa programul urmator este bine : flexii cu bara EZ(3 serii 7 repetari) felxii hammer(3 serii 7 ) flexii la banca scott (4 serii 12 repetari) flexii cu gantera pe genunchi (4 serii 12 repetari). 2 exercitii compuse, 2exercitii pentru izolare. Imi lucrez bicepsul o data pe saptamana

6 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Mi se pare cam mult, 4 exercitii, mai ales daca lucrezi bicepsul si spatele in aceeasi zi.
Bicepsul e muschi mic, care creste repede, parerea mea e ca nu e nevoie sa fie lucrat mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule e prea mult! Asta e programul lui Phil Heath pentru biceps. LOL Tu in loc sa stimulezi cresterea bicepsului, tu il anihilezi. Alege 2 exercitii, maxim, la care sa faci repetari intre 6-12. Din ce ai tu acolo eu as alege flexii cu baza EZ 3 serii 6-12 repetari si flexii hammer 3 serii 6-12 repetari. E ok asa. Bicepsul are 2 functii, de aceea se numeste si BIceps. Prin exercitiile astea doua pui la treaba ambele functii. Antreneaza-te inteligent, nu mult si prost.

| Voidwithin a răspuns:

Da e bun si fa cat mai incet posibil exercitiul ca sa se mareasca intensitatea.

| Wehes a răspuns:

E bine si e suficient 1 data pe saptamana.

| MassEffect a răspuns:

Eu unul fac chiar primele 3 exerciti pe care leai enumerat si imi merge destul de bine, mie personal mi se pare cam mult 4 exerciti pentru o grupa mica.

| RsKd a răspuns:

Da, mi se pare ok.