| Panteraa a întrebat:

De la ce se fac patratelele? Adica ce exercitii trebuie cel mai mult facute pentru ele? La fete se fac mai greu?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mancat calumea si bogat in carbohidrati, si alergat. eu alerg zilnic dimineata cam 40 de minute si nu o fac de mult cred ca de 5 luni. mai mult au "prins forma" cu alergat decat cum credeam ca fac ca prostul inainte abodmene laughing. fiecare asa invata

| SiLaS a răspuns:

Prietene hai ca iti zic eu cum sta treaba.Nu ii mai asculta pe astia cu "fa x exercitii pe zi" sau "fa y numar de abdomene pe zi" pentru ca majoritatea care comenteaza nu au nici cea mai mica idee cu ce se mananca sportul.Ca sa ai un abdomen plat trebuie sa ai grija de alimentatie, doar atat.Scoate treptat din carbohidratii din alimentatie(painea,cartofii, orezul, fasolea, lintea etc.)Le poti inlocui cu salate sau mix-uri de legume, asa fac si eu in perioada de definire.Baftawinking

| Syndre a răspuns:

"Pătrățelele" se fac în bucătărie. Alimentația e factorul major aici, taie încet încet carbohidrații(orice făinoase, dulciuri și ai grijă la fructe, nu consuma o cantitate foarte mare) și încearcă să mergi mai mult pe carne slabă sau pește și legume. Fără băuturi acidulate și sucuri. Pătrățelele nu se cunosc dacă ai grăsime peste ele.
Cât despre exerciții, L sit ups și tot ce ține de mișcarea asta. Abdomenele sunt cam ineficiente, aș merge mai degrabă pe cardio, ceva jogging de exemplu(mai caută pe internet cardio workouts for abs). Oricum, odată ce îți fixeli alimentația și faci sport îți rămâne doar să ai răbdare. Mult succes!

| StefiChan8D a răspuns:

Exercitii pentru abdomen se fac pentru patratele. Iti recomand canalul de youtube blogilates, acolo sunt toate exercitiile de care ai nevoie pentru a ajungi la patratele si ai si multe explicatii cum sa ajungi la ele. Nu cred ca la fete se fac mai greu.

| εяαℓυcαз a răspuns:

Hei :* incearca sa faci in jur de 50-100 de abdomene pe zi si incearca sa fugi in jur de 30 de minute pe zi minim. Renunta la dulciuri si paine alba pentru ca nu te vor ajuta.
Succes:*

| Cosmin86 a răspuns (pentru εяαℓυcαз):

Serios? Abdomene pentru patratele? Aoleu...

Patratelele se fac DIN ALIMENTATIE, nu din niste exercitii atat de PROASTE ca abdomenele.

| SzidySzidonia a răspuns:

Eu anul trecut am slabit si cam prin octombrie am inceput sa fac exercitii pentru abdomen(abdomene simple, 20, abdomene din alea grelelaughing cauti pe net daca te intereseaza 20, si alte exercitii pentru abdomen,) incerc sa fac in fiecare zi si se vad rezultate, bine nu am patratele perfect lucrate, dar nici nu vreau pentru ca nu mi se pare frumos ca o fata sa aiba prea multe patratele, desi mai bine decat grasimelaughing

| Panteraa explică (pentru SzidySzidonia):

Nici eu nu vreau patratele foarte evidente, dar asa ca o forma mi-ar place sa am laughing

| SzidySzidonia a răspuns (pentru Panteraa):

Syndre are dreptate, alimentaia are un rol foarte important, dar daca faci numai abdomene simple nu vei avea rezultate prea curand, iti spun din propria mea experienta, faceam cate 200 pe abdomene pe zi fara rezultat, de cand fac si alte exercitii am inceput sa fac,, patratele,,

| farukko a răspuns:

Depinde daca esti fata da se fac mai greu ca la baieti pentru ca fetele nu trebuie neaparat sa aiba patratele ele trebuie sa fie sexy adica sa ai sani mai mari si fundul mai atragator dar daca esti baiat trebuie sa faci abdomone flatori cu mainile indepartate ridicari cu gantere/haltere poti sa tedi la sala dar eu iti recomand sa mananci 6 mese pe zi scurte astea trebuie facute doar daca esti baiat