| SalvatoreLeon a întrebat:

E buna de ceva Creatina de la Weider ca multa lume spune cai cea mai pura dar nu inteleg de ce e asa de ieftina e una din cele mai ieftine cu 1 milion ai 200 de portii laughing... se ia 3 g pe zi si are 600... sau e doar vrajeala cai buna

21 răspunsuri:
| SalvatoreLeon explică:

Am inteles parerile voastre big grin Dar totusi n-am primit raspunsul la intrebare laughing De ce e asa de ieftina Weider si se spune cai cea mai pura creatina de fapt ca pret e mediu dar are prea multe portii?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Pune un link la produs

| SalvatoreLeon explică (pentru Cosmin86):

Ok http://www.megaproteine.ro/Creatina/Weider-Pure-Creatine-600gr/ Cica se iau 3 g pe zi si contine 600 asta insemnand ca ajunge si 7, 8 luni mai costa si 1 milion si mai se spune ca e si cea mai pura creatina...

| Cosmin86 a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Nu stiu, dar pare dubios de ieftin. Si 3 grame de monohidrata ( ca asta scrie ca e ), mi se pare putin.

Mai bine ia asta :
http://www.megaproteine.ro/Creatina/BSN-Cellmass-2-0-Advanced-Strength/

E nr 1

| ElJoKeR a răspuns:

Sfatul meu este sa termini cu aceste pastile sau prafuri deoarece ataca foarte rau ficatul si in plus iti creaza o stare de nervi foarte puternica care pe viitor iti poate afecta iar pentru un corp frumos care peste cativa ani se va transforma in grasime nu se merita

vrei sa faci muschi fa natural cu propria ta energie nu te folosi de prafuri de prafuri deoarece necesita multa munca sa iti intreti corpul dupa ce termini tratamentul cu creatina sau alte substante destinate exercitiilor fizice

| SalvatoreLeon explică (pentru ElJoKeR):

Stiu dar nu pot face sala fara creatina cand ajung la sala nu am nici un chef de nimic.Parca nu intra sala deloc fara sa iau ceva ca am luat vreo 5 tipuri de creatina pana acum si cand luam numai simteam oboseala aveam energie din plin si ma bucuram de sala pentru asta o iau mai mult nu pentru forta

| ElJoKeR a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Da este adevarat ce spui deoarece si eu am folosit creatina si recunosc simteam nevoia sa smulg copacii din pamant si ma bucuram de sala dar nu sunt bune pentru organism iar acum daca as reface sala as face fara prafuri sau pastile si as prefera fructele in special Mere care au o valoare energetica foarte mare, Bine nu iti spun nu lua cratina te face mare iti da energie o sa te bucuri de corpul tau si nu nuami tu dar fetele vor fi chiar inebunite sa te atinga dar placerea este scurta iar ceea ce poti trage duapa este tragic si cel mai rau este sa te ingrasi sau sa ai probleme cu ficatul acum alegerea este a ta

| SalvatoreLeon explică (pentru ElJoKeR):

Pai nu prea imi trebuie multa masa am 1.85 si 100 kg dar mai trebuie si sa slabesc 10 kg ar fi perfect

| cristi1505 a răspuns (pentru ElJoKeR):

Esti toatal pe langa! Sunt suplimente! Nu au cu ce dauna deoarece ele se gasesc si in mancare!

| ElJoKeR a răspuns (pentru cristi1505):

Stiu ca se gaseste in carne daca nu stiam chiar nimic nu raspundeam la intrebare nu sunt genul google si cam atat dar ideea este ca sunt de parere ca un mar este mult mai sanator pentru organism si ofera si energie suficienta decat creatina care are sa zicem un echivalent a foarte multe fripturi intelegi ce vreau sa zic - repet si eu am folosit dar mi-a daunat si nu sunt singurul am facut box de performanta, un sport unde munca fizica este foarte necesara si sala nu ar trebui sa lipseasca dar singurul lucru care aveam voie sa il alimentam era o ciocolata dupa antrenamentre deoarece oferea energie peste zi si eram invatati sa mancam sanatos, Poate chiar sunt toatal pe langa dar ala a fost doar punctul meu de vedere

| Wehes a răspuns (pentru ElJoKeR):

Nu esti neaparat pe langa dar esti gresit informat.
Suplimentele ( cum le spun unii, proteine ) sunt mancare concentrata.
Proteine : oua, branza, lapte, peste, carne si unele legume.
Cat despre creatina, nu are cu ce sa-i faca rau.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ElJoKeR):

Creatina este sintetizata din INTESTINUL SUBTIRE, NU PRIN FICAT.

CUM afecteaza ficatul daca nici macar nu e sintetizata prin ficat?

P.S. : oricine are notiuni DE BAZA de anatomie stie ca e IMPOSIBIL ca o celula sa se transforme in grasime

Poti sa nu mai ABEREZI intr-una ca un copil mic paralel?

| cristi1505 a răspuns (pentru ElJoKeR):

Ma bucur ca mai exista oameni care isi accepta greseliele! RESPECT!
Nu esti total pe langa, imi pare rau pentru ce am zis! Doar ca nu te-a interesat acest subiect foarte mult.Atata tot!

| o0ops_2090 a răspuns:

Ei bine creatina nu-ti face bine deloc, cretina te umfla iar daca nu mai tragi de fiare o sa slabesti imediat si ramane pielea ca a unui om gras ce a slabit dintr-o data. Daca iei, ia GFX-8/Animal pump/pak. Pak-ul iti da energie si pumpeaza mai mult sange dar ai grija sa mananci mult deoarece o sa ai probleme cu ficatul. GFX-8 e pentru masa musculara, parerea mea este urmatoarea: Nu lua mai mult decat ai nevoie, daca iei gfx sau alte proteine si urina isi schimba culoarea, ia mai putin deoarece degeaba iei cat indica ei pe ambalaj daca, corpul tau nu poate asimila atata proteina cat ii dai tu. Eu am folosit doar pastile pentru pofta de mancare si e super... in 4 luni am luat 10kg masa musculara doar din mancare, carne fiarta + orez fiert x2/zi. Numai bine.

| Wehes a răspuns (pentru o0ops_2090):

Creatina te umfla? Esti idiot? Vezi ca, confunzi creatina cu Steroizii.
El poate cea mai buna creatina timp de 2 luni ca nu o sa aiba niciun rezultat daca nu are 5 mese pe zi.
4 Luni - 10 Kg? interesant.

| o0ops_2090 a răspuns (pentru Wehes):

Ei bine, creatina iti retine apa in muschi daca nu stiai.
Eu am luat GFX-8 prima luna. iar apoi doar carne fiarta si orez. Orez de 2 ori pe zi.

| Wehes a răspuns (pentru o0ops_2090):

Si daca retine apa in muschi, inseamna ca ''iti atarna pielea '', dupa cum ai specificat tu mai sus?
inca o data : NU confunda Creatina cu Steroizii pentru ca e o diferenta uriasa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru o0ops_2090):

Serios? Atarna pielea de la creatina? Apuca-te de sah, esti paralel 100 % cu sportul asta

| o0ops_2090 a răspuns (pentru Cosmin86):

Hmm ce sa zic, tine-te de sala... cand o sa te lasi ai sa vezi dar acum esti prea "musculos" ca sa-ti dai seama de efecte.

| Cosmin86 a răspuns (pentru o0ops_2090):

Am avut 5 ani pauza dupa 2 ani de CREATINA, GLUTAMINA, AMINO si altele si aratam LA FEL. Acum de 1 an jumate m-am reapucat din nou.

Suplimente = mancare concentrata copil mic, in caz ca nu stiai

NU MAI CONFUNDA cu anabolizante.

Creatina se gaseste si in carne si peste, pentru cultura ta generala de 2 bani

| Cosmin86 a răspuns (pentru o0ops_2090):

Tu ai vreun pic de experienta in domeniu? Sau esti doar u copil mic, care n-a citit o carte in viata lui?

Ia si informeaza-te :
http://www.getfit.ro/......ezi-2.html

Sunt peste 32.000 de studii din ultimii 40 de ani ( facute de MEDICI SPECIALIST ) despre suplimente si tot.

Si e DEMONSTRAT ca ce spui tu despre lasatul pielii e o ABERATIE.

+ EXPERIENTA PERSONALA