| LawlietL886 a întrebat:

Hey TPU!
Există exerciții fizice pentru muşchii pieptului pe care le pot face acasă?

5 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Da, exista. Ce zici de flotari? Iar pentru flotari exista o gramada de variatii.

| Reghqen a răspuns:

Flotări de orice tip, caută pe Youtube antrenament piept flotări și fă ceea ce face cel din video.
Dacă nu caută pe net flotări de orice tip și fă-le, bineînțeles nu zilnic, mai bagă și 2-3 zile de pauză și odihnă după un antrenament, iar antrenamentul să fie de cel puțin o oră minim.
După 6 luni ar trebui să vezi primele rezultate!

| gabriel2004o a răspuns:

Faci flotari sau inlocuiesti halterele cu ghiozdane pline cat sa cantareasca peste 10kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru gabriel2004o):

O haltera goala (fara niciun disc) are 20kg si 2.2 metri. Deci cu 10kg ale tale, nici macar o haltera goala nu egalezi.

Pana la 130-140kg mai ai o gramada, din ghiozdan nu o sa obti NICIODATA 130kg.

| SalutFrate112 a răspuns:

Flotari 65-70% piept - 30-35% triceps si deltoid anterior si daca vrei sa cresti in masa musculara, mananca multwinking!