| Alex54679 a întrebat:

Fac full body 3 zile pe saptamana, iar in zilele libere fac HIIT pentru abdomen. Vreau sa va intreb: ar fi mai bine sa las HIIT-ul si sa includ in full body un exercitiu pentru abdomen sau sa continui in zilele libere sa fac HIIT?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca ambele metode si vezi cum iese cel mai bine pentru tine.
Dacã chiar vrei sa arzi mai multe grasimi poti alege HIIT-ul, dar mai avantajos ar fi sa lucrezi la sanatatea incheieturilor, intinderi si sa faci HIIT mai putine zile.
Full body e cam solicitant mai ales daca faci exercitii compuse, si te poti Supra antrena

1 răspuns:
| AndreiFTW1 a răspuns:

Daca doresti "abs" ai nevoie de un procent mic de grasime, cel mult 15%. HIIT arde multe calorii intr-un timp scurt in timp ce full body iti lucreaza toate grupele musculare, dar daca poti lucra 3 zile pe saptamana cel mai recomandat ar fi sa integrezi toate grupele musculare, deci da, include CEL PUTIN un exercitiu pentru abdomen, iar HIIT poti face cand esti mai liber, si in 10m de HIIT poti arde chiar si 110 calorii!