| anonim_4396 a întrebat:

Mersul cu rolele ajuta la subtierea picioarelor?

5 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Ajuta la tonifierea lor

| Deriol a răspuns:

Mersul cu rolele e o forma de cardio, as spune ca-ti defineste picioarele, nu ca ti le "subtiaza", oricum e o activitate buna si relaxanta, ti-o recomand!

| Rapidistu47 a răspuns:

Depinde! Ajuta, dar nu la feli de mult ca mersul pe jos.
Daca mergi cu rolele (pe o distanta mare), te va ajuta!
Insa si daca faci ture (sa spunem ture de parc, in cazul in care ai un parc prin zona, daca nu prin cartier).
Pleci dintr-un anumit loc, inconjori, dar mergi usor (adica incet), cand te-ai intors ai facut o tura, pe urma mai faci o tura dar putin mai repede, dupa ce ai terminat si a 2-a tura, mai faci o tura mai usoara (lenta) si pe urma iarasi repede, si tot asa.
Sper ca te-am ajutat!

| hamza97 a răspuns:

Nu,nu ti le subtiaza

| Misterygirls a răspuns:

Ajuta,dar trebuie sa il practici de cel putin 2/3 ori pe zi si trebuie sa mergi mult. Sper ca te-am ajutat.:*