| Alex54679 a întrebat:

Sunt cam racit, nu prea ma simt bine si azi am avut antrenamentul, dar nu am reusit sa fac flexiile pentru biceps si nici flexiile ciocan cu greutatea cu care faceam de obicei (10 kg), deci am facut cu una putin mai mica (7, 50 kg). Exista cumva riscul ca reducerea antrenamentului din cauza ca nu m-am simtit bine sa imi afecteze cu ceva cresterea fortei sau a masei musculare?

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Nu! Problema ar fi alta. De cate ori esti bolnav sau te simti obosit ori stresat, lasa-ti corpul sa lupte cu acele agresiuni, nu ii mai da una in plus, antrenamentul. As spune decat un antrenament prost mai bine o pauza buna.

1 răspuns:
| Gabriel2424 a răspuns:

Te ajuta sportul sa lupti impotriva racelii, poti continua, nu te va afecta, te afecteaza in timp nu te afecteaza 1 saptamana sau cat te tine raceala.