| Daria809 a întrebat:

Sunt din Galați si aș vrea să practic K1. Am 12 ani și vreau sa slabesc dar și să ma apar pe strada. Dacă e cineva care a mai făcut sau face acest sport imi puteți spune și mie avantaje și dezavantaje? Imi spuneti ce păreri pro și contra aveti? Am nevoie sa stiu cat de greu o sa fie. Și dacă e cu grade sau care e faza cu competițiile. Vreau sa spun că stiu sa ma bat ptk am facut 4 ani karate și am reflexe și mobilitate. Va rog

Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Bună Daria. Mulți înăinte îți urez. Dacă ai făcut karate 4 ani, cred că te ajuta foarte mult atât să te aperi pe stradă(dacă Doamne ferește ar fi nevoie) cât și în ring, în K1. Te-as sfătuii să ignori K1 si să te interesezi de MMA. Cu antrenament bun în câțiva ani, pe lângă faptul că te va ajuta enorm la disciplină și sănatate dar și securitatea proprie și a celor din jur, te va ajuta și în cariera fie ca angajată în domeniu fie pentru MMA România sau UFC(cel mai tare turneu de pe glob) unde poți să reprezinți România cu brio, nu cum o fac mulți trântori de pe la noi care se cred bărbați, și unde poți face bănuți frumoși. Deja-s vreo 2 fete care se bat sunt foarte aproape să intre in UFC, băieți nu avem că sunt prea smecheri să se certe de politică cu mine pe TPU sau să joace COUNTER STRIKE să facă burtă pe banii părinților și să fie și fără educație/disciplină. Te susțin și îți urez mult succes în orice ai alege. Sper că te-am ajutat măcar cât de cât.

| Daria809 explică (pentru IonutCG90):

Multumesc mult

| IonutCG90 a răspuns (pentru Daria809):

Cu placere Daria, da, am vazut ca ai nume de fata si te cred. Multumesc si eu pentru ca m-ai premiat. @);-----

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

K1 e o gala de lupte, nu poti sa te apuci de "gala".

Vrei sa spui sa te apuci de kickboxing sau muay thai, nu?

| Daria809 explică:

Apropo sunt fata