| Alex54679 a întrebat:

Sunt racit si nu prea am pofta de mancare, dar am destula energie sa-mi pot face antrenamentul. Are ceva daca nu mananc la fel cum mancam ca atunci cand eram sanatos si fac antrenamentul sau ar trebui sa fac un antrenament mai mic daca nu pot manca cum trebuie?
Astept raspunsuri.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| uptowngirl a răspuns:

Salut. E recomandat sa faci pauza cel putin pe perioada simptomatica (e.g. febra, tuse, 'muci') - eu fac pauza 2-3 zile in general. Ideea din spare: corpul tau deja lupta cu infectia si depunand efort fizic tu il pui sa munceasca si mai mult. Faptul ca nu ai pofta de mancare e deja un semn ca esti destul de obosit fizic chiar daca psihic poate nu simti. Daca depui efort in aceasta perioada cel mai probabil o sa reusesti sa iti prelungesti raceala.