| SnYcK3rS a întrebat:

uite la ce m-am gandit.Imi doresc de mult timp patratele la abdomen dar toate incercarile mele nu au dat rezultate, dar acum mi-a venit o idee big grinbig grin

Abdomenul il voi antrena doar de 3 ori pe saptamana, doar luni, miercuri si vineri.Supraantrenamentul duce la rupturi musculare. Oricum abdomenul are nevoie de timp pentru a se reface

Sunt baiat, am 60 de kg si 1, 69 inaltime. Daca ma incordez la abdomen, patratelele se simt la atingere, dar nu se vad si acest lucru spune ca muschii sunt acoperiti de un tesut adipos subtire

Am fost sa alerg vreo 2 zile cu cateva persoane si dupa aia n'am mai fost pentru ca n'au mai venit, iar mie nu'mi place sa alerg singur.Cand alergam ma infasuram in jurul abdomenului cu saci menajeri laughing pentru a transpira si a arde stratul de grasime

Vreau sa fac abdomene cu picioarele pe canapea, infasurat in jurul burtii cu folie. Voi ce ziceti, as putea inlatura tesutul adipos in felul acesta?
Fac si sala, dar abdomenul in antrenez doar miercurea.Sala fac de 1 luna de zile

Incep luni cu 4 serii a cate 50 de repetari
Miercuri 4 serii a cate 55 de repetari
Vineri 4 serii a cate 60

De fiecare data cresc numarul repetarilor cu 5

Dupa 1 luna o sa fac 5 serii a cate X repetari, sa vad la cate repetari ajung

Ce ziceti? e oK? va da vreun rezultat?

FUNDA

5 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Da e clara treaba ca rezultate o sa ai indiferent de sistemul de antrenament. E bine ca faci abdomen de 3 ori pe saptamana, asa fac si eu, cu toate ca abdomenul si gambele sunt grupe care nu se pot supraantrena deci poti sa le antrenezi si in fiecare zi, insa devine rutina, si e naspa, asa ca 3 zile e ok.
De alergat poti sa alergi numai de 2 ori pe saptamana pentru ca greutatea ta e numai de 60 kg si daca alergi o sa ajungi la 55 sau 50 si nu cred ca vreiwinking
Folia aia sau ce mai pui tu la abdomen nu te ajuta cu nimic practic, sa iti zic si de ce : Ai vazut tu vreodata un om cu adomen vizibil si fibrat dar cu picioarele sau mainile grasutze?, sau picioarele si mainile fibrate cu vene vizibile si burta mare? Nu credwinking si stii de ce? pentru ca omul cand slabeste slabeste peste tot adica si maini picioare burta etc etc, nu slabeste numai intr-o anumita zona happy in plasa asta am cazut si eu cand eram mai mic da mi-a zis un profesionist cum sta treaba si acum stiu happy
Tine o greutate in maini cand faci abdomene ca sa faci blocuri mari de muschi

| JohnnyBi a răspuns:

Patratelele daca le simti nu mai faci nimic cu abdomenele. iti trebuie cardio sa scapi de grasime. asta inseamna alergat, role, bicicleta (orice sport de rezistenta care antreneaza in special abdomenul). fa abdomene de 3 ori pe saptamana si adauga 2 zile de alergat. ia-ti un mp3 player si la 8 dimineata daca poti, daca nu, seara baga 30 de minute de jogging. daca poti mai mult cu atat mai bine. eu fac sala de 4 ori pe saptamana si sambata alerg. nu am rezistenta mare, obosesc repede, dar asa au inceput toti happy

| AnnaDee a răspuns:

Buna!
Sincer, nu vad de ce n-ai reuși!
Spor la lucru în continuare, și sa ai pătratele frumoasehee hee
Respect!

| 4l3x a răspuns:

Da man, e foarte buna ideeawinking mai ales daca mai faci si salawinking

| queerkulture a răspuns:

Nu ai elimina grasimea "adevarata", ci numai depunerile "apoase", nefacand decat sa transpiri din zona aia. S-ar putea sa ti se para abdomenul mai plat, dar daca iei un pahar cu apa si-l bei imediat dupa, o sa vezi ca se face la loc.
Fara cardio nu cred ca merge.