| SalvatoreLeon a întrebat:

Hey TPU!, vreau sa combin creatina cu carnitina are ceva? Vreau sa bag Cardio sa mai slabesc. Ce ziceti sa renunt la creatina? Sau le pot lua pe amandoua? Funda pentru cine ma ajuta!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Creatina retine apa in muschi, nu vad ce legatura au ambele cu slabirea si slabirea sta in deficit caloric + cultirism + cardio, culturismul e esential in slabire

| SalvatoreLeon explică (pentru RAY):

Si carnitina ajuta la arderea grasimilor din cate stiu... deci se cam bat cap in cap?

| RAY a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Nimic nu ajuta la arderea grasimilor,cand corpul e infometat se consuma singur simplu, cand faci sport practic isi obligi organismul sa consume mai mult, creatina o ai in mod natural din carne de porc, peste, pui, oua etc

| Tyby148 a răspuns:

Depinde de corpul fiecaruia recomandat ar fi sa nu incearca sa bagi doar Carnitina pentru ca nu are efecte adverse dar nu lua d-aia ieftina adica praf cauta sa cumperi lichida pentru ca e cea mai buna restul nu-s bune iti distrug ficatul mai ales creatina te ataca la ficat incearca CARNITINA LICHIDA si GLUTAMINA.(dar nici astea nu le lua in acelasi timp)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Tyby148):

Serios, creatina "te ataca la ficat"?

Apuca-te de sah

| SalvatoreLeon explică (pentru Tyby148):

Iau de 1 an creatina si chiar doza destul de mare 15 grame si n-am avut probleme cu ficatul pana acum... insa stiu ca nu afecteaza cu nimic ficatul ci rinichii daca e doza prea mare...