| Mereneu202007 a întrebat:

Heyooo. Recent am sustinut probele pentru Liceul Sportiv. Le-am luat, dar le-am luat mai multi iar pe fotbal sunt 2 locuri. Intrebarea mea este: Cele 2 locuri cine le ocupa? Primii 2 care iau cea mai mare nota la Evaluare Nationala sau primii 2 care au luat cea mai mare nota la probe? Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Conteaza primii 2 care au notele cele mai mari la examenul de admitere.
Notele de la probele sportive nu conteaza, fiindca sunt doar note de promovarea pentru aptitudini sportive.

1 răspuns: