| costy97io a întrebat:

Heyyy TPU! M-am apucat de sala acasa de aprox 3 luni. Am discuri de 30kg (4x5, 4x2.5). Dati-mi exercitii pentru grupele musculare ale corpului, un program pe care sa il fac in fiecare saptamana, un regim si sfaturi cu ajutorul carora sa imi creasca masa musculara. ASTEPT RASPUNAURI
NU VREAU SITEURI:VREAU PARERI; OPINII.
FUNDA + VOT!

3 răspunsuri:
| dani13 a răspuns:

Luni: triceps, piept.
marti: pauza
miercuri:umeri si trapez, picioare
joi: pauza
vineri:biceps, spate.
Abdomenul ar trebui sa-l antrenezi zilnic, iar antebratul se antreneza odata cu bicepsul + inca de 2 ori pe saptamana daca mai vrei dar cu pauza de cel putin 2 zile.
Eu am folosit acest program si am avut mici rezutate si in primele 2 luni happy
Mentionez ca ar trebui sa ai o dieta sanatoasa bogta in proteine, fibre, etc.
Si inainte de antrenament mananca foarte mult, o sa vezi ca te va ajuta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani13):

"Abdomenul ar trebui sa-l antrenezi zilnic", poti sa argumentezi tampenia asta?

| aronstane a răspuns:

Si eu m-am am facut sala acasa vreo 1 an m-am facut destul de bine fara haltere si alte chesti daca ai tot ce iti trebuie sunt zeci de antrenamente pentru musculatura dar fara echipament corespunzator nu vei realiza o masa musculara mare.
E mare diferenta intre echipament corespunzator si niste echipament varza