| anonim_4396 a întrebat:

Hi, salut ALL. Daca am un stil de viață sănătos + alimentația la fel și dacă ma apuc sa fac acele 100-200 flotări făcute CORECT in fiecare zi timp de 30 de zile, voi vedea rezultate?
Adică vreau sa am un piept mare, potrivit și frumos, adică să arate bine.
In curand ma voi apuca și de sala iar exercițiile cu greutatea proprie îmi plac mult.
Am 17 ani, 1.74-1.75 inaltime și 60 kg.
Ceva sfaturi și ce știți voi, mersi.
Fundaaa*

Răspuns Apreciat de Editori
| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca NU.

1. Pentru muschi nu e suficient sa mananci "sanatos", trebuie sa mananci MULT, chiar si 3-4 fripturi pe zi

2. Tu lucrezi mereu cu aceeasi greutate... pentru muschi se mareste mereu greutatea, NU numarul de repetari. Alegi o greutate cu care poti MAXIM 8-9 repetari. Cand poti mai multe, maresti greutatea

3. Zilnic? Muschii se dezvolta in zilele de pauza...

p.s.: o luna? Muschii se pun in ani de zile... dupa 4-5 luni (cu 3-4 fripturi pe zi + antrenament serios la sala facut de un antrenor) se vad ceva diferente. Intr-o luna abia se obisnuiesc muschii cu exercitiile.

| antonimilk a răspuns:

Eu mă refeream la cele de pe YouTube, acele clipuri

| Cosmin86 a răspuns:

Si eu tocmai ti-am explicat ca alea sunt niste CRETINITATI mega-evidente.

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Antrenament cu greutati daca vrei muschi.

| Kerre a răspuns:

Nu exista piept mare cu flotari. Tot ce faci tu este sa te supra antrenezi. Muschii cresc in zilele de pauza, daca tot iti doresti asa mult sa faci flotari fa de 2-3 ori pe saptamana cu zile de pauza intre ele. Dar iti zic de pe acum ca doar cu flotari sau ceva antrenament acasa nu o sa-ti dezvolti musculatura. ( doar daca detii ceva echipament ).