| Andreeaioan115 a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=ZMO_XC9w7Lw Daca am sa fac un astfel de antrenament timp de un an imi voi creste masa musculara la picioare?

Răspuns Câştigător
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

De ce ai vrea doar la picioare? Pentru un corp frumos și sănătos este indicat să lucrezi toate grupele musculare. Vorba cum că atunci când se antrenează bărbații și femeile ( nu vreau să generalizez dar sunt cazuri ) uită jumătate din corp. Cunosc cazuri de oameni care nu fac exerciții pentru picioare dar pentru restul corpului da. În orice caz, revenind la întrebare, nu are rost să faci antrenamentul ăla încontinuu pentru că la un moment dat corpul tău se va obișnui cu el, fă antrenamente diversificate. Nu uita de alimentație și odihnă, mușchii cresc în zilele de pauză.
Important e că ai voință, orice " munte " a fost la început un deal.

Succes!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu esti cea din poza? nu stiu nici ce sa iti recomand, arati atat de fragila, inocenta, slabuta, tu poti sa faci 30 min cardio?

| Andreeaioan115 explică (pentru RAY):

Este o poza acum 7 ani, deci...

| RAY a răspuns (pentru Andreeaioan115):

In principiu stim faptul ca masa musculara creste cand facem genoflxiuni cu greutati, cardio e pentru slabit, tonificare, plus ca cm spune sadrian46 presiunea pe articulati nu este sanatoasa, eu am facut ceva de genu si ma dureau articulatile, ajungeam in punctul in care nu puteam sa mai urc scarile

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.
Dar ai citit ce scrie la început, o atenționare, că poți și să strici articulațiile genunchilor, și atunci vei avea mușchi dar nu vei avea articulații care să le susțină.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu specifici nimic de cate proteine ai in alimentatie. Sau cati carbohidrati.

Masa musculara NU se face doar cu exercitii.

| Andreeaioan115 explică (pentru Cosmin86):

Ok,proteina+acest atrenament pot sa imi cresc masa musculara la picioare?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Da.

| aXy99 a răspuns:

Nu prea iti va creste masa musculara. Poate putin la inceput, sunt exercitii cardio, nu pentru masa musculara.