| Bianca2131 a întrebat:

Imi dati tehnici bune de skandenberg detaliate cu care as putea castiga?

7 răspunsuri:
| ġคвÿ a răspuns:

Incearca sa te proptesti cat mai mult in picior, tine umarul cat mai apropiat incat sa fortezi si umaru. incearca

| ġคвÿ a răspuns:

Dap forta e pe primul plan din cate stiu antebratul conteaza foarte mult happy

| dani2404 a răspuns:

Forta in brat si antrenament, lasa tehnicile ca nu-s bune de nimic.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani2404):

Cum sa nu fie bune de nimic? Alt copil mic care isi da cu parerea...

Si de ce forta in brat?

In skandneberg tragi DIN SPATE, nu din brat, e miscare de ramat.

In spate ai de vreo 3-4 ori mai multa forta decat in brat.

Eu fac sportul asta competitional si stiu ce zic.

Legat de intrebare, ca tehnica :

https://www.youtube.com/watch?v=4hNOHUEnzTM

TRAGI cotul spre tine ( 2-3 cm ) ca sa-ti activezi spatele si tragi IN SUS sa-i desfaci degetele.

Apoi duci cotul in lateral cu tot corpul ( side-pressure ) si castigi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani2404):

COPIL PAMPALAU, nu ne explici de ce tehnicile nu sunt bune de nimic?

La cate concursuri ai participat de-ti dai tu cu parerea ta de copil mic si firav?

| dani2404 a răspuns (pentru Cosmin86):

Era o parere, asa cum este si a ta, si a altora. Presupun ca tu esti vreun campion national la acest sport. dar ma rog.

| Cosmin86 a răspuns (pentru dani2404):

Vii la nationale? Sunt pe 24-26 aprilie in Bucuresti sau Brasov ( nu s-a stabilit inca locatia ).