| anonim_4396 a întrebat:

Îmi explica și mie cineva ce fac flotarile in pumn și in degete? La ce ajuta mai exact?

1 răspuns:
| Hyung17 a răspuns:

Flotarile in pumn, ajuta la loviturile cu pumnul si de asemenea iti intateste pumnul, asta stiu de la antrenament ( practic arte martiale ), iar cele cu degetele probabil intaresc degetele, totusi nu este simplu sa iti spusti toata greutatea pe cateva degete. Flotarile obisnuite sunt sustinute pe palma, iar dupa cum poti observa palma e mult mai moale decat pumnul, fiindca are grupuri pe muschi numite " pernite ", si iti poate sustine mai usor greutatea decat oasele ( din pumn, sau de la degete )