| carmina a întrebat:

Imi plac foarte mult artele martiale. Locuiesc destul de departe de oras unde exista o singura sala unde se practica asa ceva. Pot invata arte martiale daca merg o singura data pe saptamana la sala? Pot lua lectii si de pe Youtube?

Răspuns Apreciat de Editori
| adryang78 a răspuns:

În astfel de condiții poți acumula ceva cunoștințe, dar limitat. Merge și de pe Youtube, dar îți va lipsi practica alături de un partener, care face foarte mult. În plus, de pe Youtube poți învăța ceva poziții de bază, eventual ceva metode defensive și de atac, dar cunoștințele vor fi incomplete.
Ar fi bine să-ți gestionezi timpul de așa natură încât să poți ajunge măcar 3 zile pe săptămână la sală.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se poate. Ce ai învățat la sală, repeți zilnic singur acasă. Sunt și lecții pe You Tube. Dacă perseverezi vei avea rezultate.

| Termopile a răspuns:

1)Da poți dar depinde de tine cât de concentrat și serios ești la antrenamente
2)Trebuie să lucrezi și acasă ca să desprinzi si mai bine tehnicile
3)Nu exersa tehnicile de pe YouTube exersează acasă tehnicile pe care ți le arată instructorul in sala de antrenament.
4)Fă și exerciții fizice pentru a căpăta condiție fizică bună

PS Am și eu o întrebare ce artă martiala practici Karate, Box, Judo, KickBox ce practici?