| AmazingONEx a întrebat:

Îmi poate da cineva un program de antrenament pentru sală (începători)?

8 răspunsuri:
| Ionut58282856 a răspuns:

Exista google. Poti cauta antrenament incepatori si pareri de la instructori de ce si cum si varsta si etc. Poti face si chestii pentru cresterea testosteronului, daca vrei.

| Simpatic a răspuns (pentru Ionut58282856):

Care sunt acele chestii pentru cresterea testosteronului? si sa nu zici ca anabolizante ca aici suntem la incepatori happy

| Ionut58282856 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu stiu. Cand vine vorba de sport nu cred ca exista informatii pentru avansati, nu e informatica. Chestii ma refeream la metode naturale pentru testosteron. Mancarea, alergatul rapid, astea, depinde si ce vrea el. Nu tot sanatate fizica e? Si daaaaaaaa....am dat o cautare pe google si in nici un minut am aflat ce sunt anabolizantele buuuuuuu avansati...cretini..ce rahat? De ce ar fi o asemenea informatie ceva avansat?

| Simpatic a răspuns (pentru Ionut58282856):

Poti fi si incepator cretin si avansat, doar ca cei avansati (profesionisti) iau anabolizante pentru ca asta le este meseria (culturism), intr-adevar cei amatori si/sau incepatori care folosesc steroizi doar pentru chipurile un castig fizic sunt adevaratii cretini.
In rest la profesionisti daca nu esti dopat nu faci fata la cuturism cel putin dar sunt sigur ca aceeasi este situatia si la powerlifting.

| Ionut58282856 a răspuns (pentru Simpatic):

Aaaa...eu ziceam ca informatia. Am inteles punctul tau de vedere dar faza cu steroizii depinde, sunt cretini daca nu stiu ce fac cu corpurile lor. Dar tot nu cred ca anabolizantele sunt ceva pentru avansati. De exemplu eu invat limbaj de programare c++ iar avansat in sport inseamna sa faci vreo 500.000 de flotai zilnic. Informatia si gandirea tine de inteligenta. E bine, evident, sa fi si inteligent

| Simpatic a răspuns (pentru Ionut58282856):

Pai trebuie sa ai vechime si cunostinte, de fapt un culturism avansat cum am folosit eu acea acceptiu presupune o persoana care cunoaste anatomie, cunoaste la perfectie ce sa faca cu corpul lui, stie modul corect de executie, cum se mananca si mai ales ce sa mananci intre antrenamente, dupa antrenament, in repaus etc si stie si in ce perioade (cicluri) si cum se combina acesti steroizi, daca esti incepatori si nu faci nici 10 flotari ma indoiesc ca stii sa administrezi corect steroizi si cum sa-i combini cu pastile care diminueaza efectele adverse, cum sunt cele anti-estrogeni, anti-ginecomastie etc de aceea zic eu ca e treaba de avansati. Pe de alta parte participantii de la Mr. Olympia sunt si unii dintre cei mai dopati culturisti, acestia au doctorul lor care le administreaza steroizi si ii indruma intre cicluri ce sa foloseasca, ce sa manance etc
Cine are cap nu ar apela niciodata la asa ceva (steroizi), mai ales ca acum se gaseste pe piata tot ce vrei de la proteine foarte scumpe la creatine, oxid nitric si fel si fel de suplimente care mai de care mai bune sau mai rele, asa ca feriti-va tinerilor de anabolizante pentru ca lasa sechele pe viata!

| Adi01234 a răspuns:

Luni piept: impins orizontal cu bara 4 serii x10 repetari; impins gantere orizontal 4x 10-12
; impins gantere inclinat 4x 10-12; fluturari 4x 10
Marti spate: ramat cu bara 4x10, extensii cu gantera 3 x12; tractiuni helcometru 4x 10-12: tractiuni cu priza neutra 4x 10-12.
Miercuri umeri: impins bara deasupra capului 4x12; ridicari laterale 4x12; ridicari laterale individuale (cu o singura mana) 4x12; ridicari cu bara in fata 4x10; ridicari laterale catre spate din sezut.
Joi picioare: genoflexiuni 4x12; fandari 4x12; fandari bulgaresti 4x12; flexii biceps femural 4x12
Vineri brate: biceps: bara dreapta 4x10; gantere 4x10; izolat cu bara z 4x12
Triceps: impins cu bara apropiat 4x12; cu bara la aparat 4x12; cu bara z deasupra capului 4x12

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adi01234):

Asta e program de incepatori? 5 zile pe saptamana?

De unde ai dat copy/paste?