| hattaramyrsky093 a întrebat:

Imi poate face cineva un build pana in 3900 lei, ca nu ma prea pricep.
Pretentii : sa contina un Gtx 1060 6gb

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Http://www.imgx.ro/view.php?id=241908
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3259952/

facut pentru alt user, zilele trecute.
Nu are cooler third party si nici SSD.
Asta pentru ca celelalte componente sunt alese pe spranceana, si atat se poate in bugetul acesta, din cauza pretului nesimtit al RAM-ului si placii video.

| NLS a răspuns:

Daca vrei sa ajungi cu el in service in primii 2 ani, pune sursa nJoy de 500 si placa de baza B250, in special de la MSI (cele din gama superioara sunt mai bine facute, as indrazni sa iau, insa cele entry-level sunt un fel de bomba cu ceas).
Daca vrei B250 mergi macar pe AsRock sau Asus.

Răspuns utilizator avertizat