| newwww1 a întrebat:

Imi puteți spune niște suplimente sau ceva care sa imi mărească masa musculară dar chiar daca nu prea fac sport... Si sa nu aibă efecte secundare sau sa mi se lase pielea in viitor. Mulțumesc :d.

10 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Nu.

| Mariusis a răspuns:

Iti spun din ce stiu eu:
Pai muschi fara sala si astea nu faci decat cu steroizi si chesti asemanatoare lor.
Daca vrei sa faci muschi trebuie sa iei ceva suplimente cu proteine, marea majoritate sunt bune.Proteinele ajuta foarte mult la dezvoltarea musculaturii, dar trebuie sa faci si ceva sport. Poti face cateva seturi de flotari dimineata si seara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mariusis):

Serios? faci muschi cu niste flotari dimineata si seara?

esti doar un COPIL MIC, nu?

| AlyStaN a răspuns:

CREATINA - nu este steroizi... i-au si eu si cainele meu pitbull, nu mai zic de cainele meu este tanc pe langa ceilalti caini, normal trebuia sa aiba 30kg dar de sulplusul muscular are 35kg... recomand creatina atat si pentru om si pentru pitbull, boxer, cane corso etc. Funda?!

| Mariusis a răspuns (pentru AlyStaN):

Da geniule...dar pe cainele tau il scoti la plimbare, il mai lasi sa alerge si astea(face sport)ala e ca proteinele, nu m-am documentat dar probabil e o proteina.

| NDC12 a răspuns (pentru Mariusis):

Deci intr-un final, raspunsul corect este: Cainele e o proteina.

rolling on the floor)))))))))))))))

| Mariusis a răspuns (pentru NDC12):

Ok,am formulat gresit, creatina e ca o proteina.

| NDC12 a răspuns (pentru Mariusis):

Creatina e creatina si proteinele sunt proteine. Fiecare are alt scop.

| WildChampion a răspuns:

big grin big grin big grin asta e cea mai tare intrebare!
Apuca-te, copile de sport si lasa prostiile!
Exact de aia nu mai au adolescentii sistem imunitar bun. Mori daca din 24 de ore pe zi folosesti una pentru niste exercitii?

| Cosmin86 a răspuns (pentru WildChampion):

Serios, asta e motivul? Si eu care credeam ca motivul e ca se indoapa cu fast food si cu alcool!

Dar totusi, poti argumenta CE TREABA au suplimentele cu sistemul imunitar?