| Iulian09 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste exercitii fizice pentru acasa?
Am gantera in jur de 8kg (doar una), si m-am gandit sa fac si flotari, abdomene, genoflexiuni si mai recomandati-mi daca se poate,

4 răspunsuri:
| Tyysonn a răspuns:

Flotari cu mainile departate(pentru piept), flotari cu mainile apropiate (pentru triceps), ramat spate(pentru spate), flexi concentrate (pentru biceps), poti face si cu o singura gantera daca vrei neaparat, iti pui o mana in sold si cu cealalta executi miscarea, poti face umeri (impins in sus cu gantera), flexi din picioare sau ciocane (pentru biceps). Cauta in special pe youtube aceste exerciti si vezi cum se fac corect(ramat, flexii concentrate, ciocane, indreptari [pentru spate]).Ar mai fi ceva exercitii, doar ca nu le pot explica si nu au o denumire pe care sa o gasesti pe net.

| Iulian09 explică (pentru Tyysonn):

Va multumesc tuturor!

| Liviutz98 a răspuns:

Nu e bine sa faci doar cu o singura gantera. Cumpara 2. (sau inca una de 8 kg).Ai putea sa mai faci tractiuni daca ai unde, si gimnastica.

| Anonimul3315 a răspuns:

Ai putea sa faci si cu extensorul sunt multe feluri de a face sport poti sa te antrenezi si afara nu doar in casa de exemplu eu ma antrenez si in casa si mai stau si vreo 5 ore de la 5 pana la 10 noaptea afara sper ste ajute