| StefanIntrebare a întrebat:

Imi puteti spune ce gen de ulei/vaselina se foloseste pentru rulmenti de role si unde gasesc? Este bun acesta http://www.okazii.ro/......a151532357

Răspuns Câştigător
| Cosmin4Fit a răspuns:

Nu cred ca ar fi indicat sa pui vaselina acolo. In rulmenti nu intra atata praf si mizerie, se va ingrosa si nu se vor invarti bine.

Cel mai bune e uleiul ala fin care se punea la masina de cusut veche, avea mereu mama in casa.

Incearca mai degraba cu cel mai ieftin si mai subtire ulei de masina.

Succes!