| TaekwondoGirl a întrebat:

Imi puteti spune ce mai poate manca un sportiv la micul dejun in afara de cereale, seminte(tarate cu lapte)? funda........mentionez ca am 13 ani

Răspuns Câştigător
| smile4meutheworld a răspuns:

Pai iaurt ( care nu trebuie sa fie gras ), Shake-uri de fructe ( facute de tine ), salate, daca ai antrenament poti lua un energizant ( Nu ma refer la acelea care se gasesc oriunde - energizantele trebuie sa fie speciale pentru tipul de sport pe care il practici ), de asemenea poti lua batoane cu cereale ( Bio ), poti bea putin ceai etc

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Depinde de sport.

daca faci culturism sau powerlifting mananci COMPLET DIFERIT fata de cineva care face atletism.

| Madayna a răspuns:

Oua fierte cu o salata de rosii cu castraveti sau cu cascaval, o crema de branza, poate un pahar cu lapte, depinde ce preferinte ai tu.

| AntrenorFitness a răspuns:

Fulgi de ovaz, cereale, cu lapte si miere, omleta din albusuri de ou, iaurt... http://www.nutritiesportiva.ro/nutritie/37cum_mananca_invingatorii.html

| florynmondialul a răspuns:

Sunca presata de calitate sau oua

| Yoniix a răspuns:

Legume! Funda?!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Yoniix):

Cine naiba mananca legume dimineata? sportivii de sah poate.

| Yoniix a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba, eu mi-am spus parerea! Si asa fac si eu si vad ca fac performanta in fotbal la juniori!

| mihaigrecu345 a răspuns:

Daca facisport de performanta trebuie sa consulti un nutritionist, vorbeste cu instructorul/antrenorul tau despre alimentatie.

| Daniel12341234 a răspuns:

O lingura de miere happy dimineata