| RaulDenis100 a întrebat:

Imi spuneti va rog niste exercitii pentru front flip?

Răspuns Câştigător
| Dumbi a răspuns:

Trebuie sa ai ingredere in tine, eu nu am mai facut asta din clasa a 3a, cand un coleg a facut un front flip si era sa isi rupa coloana.
Incearca front flip-ul pe pat sau o saltea, nu e greu, incearca prima data o rostogolire, dupa faci o rostogolire, dar ceafa sa nu iti atinga salteaua, iar apoi incerci. Daca nu ai curaj si incredere in tine nu vei reusi. Daca stii ca nu poti ori chemi pe cineva ori nu mai incerci, daca iti rupi coloana sau altceva vei avea de regretat.

| RaulDenis100 explică (pentru Dumbi):

Pai am si saltea dar mai mult incerc in pat

| RaulDenis100 explică (pentru Dumbi):

Ti-am dat raspunsul castigator

4 răspunsuri:
| DanielHX a răspuns:

Antreneaza-te la: picioare, spate, abdomen.

| RaulDenis100 explică (pentru DanielHX):

Dar tu stii sa faci?