| ionutzzzzzzzzzz a întrebat:

Imi zice cineva cum sa fac muschi la ambele maini si la patratele

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Tragi de fiare

| nesuferit a răspuns:

Pentru patratele in primul iti trebuie un regim. apoi vreo 2 luni de masa. ASta inseamna ca faci abdomene cu greutati. apoi faci 2 luni abdomene fara greutati, serii cu pauza scurta intre ele, si cat mai multe

Pentru brate iti recomand sa te duci la sala, altfel se vede "nasol" sa i bratele lucrate si fara piept spate si picioare
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cu halterele, faflotari. alearga pe strada

| edy132 a răspuns:

Ridici picioarele la 45 de grade si le tii ridica cat poti si stai intins cu mainile pe langa corp. Faci flotari uite aici un program de antrenament : http://antrenamentflotari.blogspot.com/

| PotHed a răspuns:

Salut!

De ce nu incepi prin a invata macar in mare grupele musculare?
patratele? ^^ cred ca de abdomen zici : o

Si cati ani ziceai ca ai? oricum, pai ce sa faci presupunand ca nu ai "resursele" necesare la dispozitie (echipamente de sport ca cele de la sala) ai putea sa faci doar niste exerciti libere care nu implica aparatura, cum ar fi flotarile:
http://antrenamentflotari.blogspot.com/......otari.html
Flotarile dezvolta mai multe grupe nu doar bratele si le poti face oriunde fara sa te coste nimic.
Apoi, pentru a-ti antrena abdomenul (patratelele tale :))) e simplu. Fa abdomene. Sunt mai multe tipuri, iar daca ai internet poti sa le gasesti fara prea mult efort.

Doar sa stii ca nu trebuie sa te agiti cu exercitiile, nu are rost si orcand poti sa iesi pe afara cu bicicleta sau la alergat din cand in cand sau chiar mai bine, te apuci de un sport care iti dezvolta toate astea (inotul de exemplu)

Ai grija ce faci :P
Bafta!

| Iliuxa a răspuns:

Incearca sala de forta ajuta!

| TheBoy1 a răspuns:

Iti recomand 10-15-20 flotari pe zi si abdomene 30 stai intins pe joc si ridit picioarede 45 de grade dimineata la amiaza si noaptea si inainte sa te culșci alelgare pe starada si o sa observi ca in 1-2 saptamani o sa poti face 100-150 atat pot face eu fac sala de la 10 ani si ma de iti urez succes mult baftahee hee