| mihneajuk a întrebat:

Imi zice si mie cineva ce exercitii sa fac pentru box?
Adica nu sunt la un club dar vreau sa ma antrenez acasa.Multumesclaughing

2 răspunsuri:
| Louys a răspuns:

Antrenamentul de box nu se face acasa, deoarece poate fi foarte incomplet, in mare parte ai nevoie de un partener, pentru exercitiile cele mai eficiente, si sparring-uri(meciuri de antrenament), avand in vedere ca eu sunt la un club, si aceste antrenamente nu presupun exercitii fizice gen flotari, abdomene( ele presupun exercitii mult mai complicate, ce nu se pot face fara partener).

Du-te frate la un club, ca nu a existat boxer care sa se antreneze singur, si sa aiba succes.

| Panzan a răspuns:

- Încălzire (Gât, șold, picioare, umeri, ETC.)
- Box umbră (Lovești cu pumnii în aer mai multe combinații - directă / upercut / croșeu) pe scurt te bați cu o
- Dacă ai un sac e numai bine - Dai la sac 6 reprize a câte 3 minute, între ele un minut pauză.
- 200 abdomene + 30 dotări

Sper că ți-am fost de folos, aceste informații nu au fost scoase din burtă, practic acest sport.