| Petrovic a întrebat:

In 3 saptamani trebuie sa alerg 50 m in 7, 6 secunde. Acum alerg in 8, 1 secunde. Cum sa alerg mai repede?

3 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Exerseaza mai mult.
Ai grija ce mananci, vezi sa nu ai probleme cu inima.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Pe mine m-a ajutat înăltimea si profesorul meu de sport care m-a ajutat pentru concursuri de alergare,imi spunea mereu sa alerg pe pinca(adica mai mult pe partea superioara a labei piciorului, adica pe degete, ca si cum te-ai ridica pe varfuri cum s-ar spune, sa nu alergi cu toata talpa piciorului) si ca cel mai important lucru este sa-ti folosesti mâinile.Da, asa e! Tinele drepte si cu palma dreapta.Acestea te va ajuta sa "tai" din greutatea care se opune spre tine cand alergi si sa prinzi o viteza mai mare. Sper ca ai inteles ce am spus.happy

| sorinake a răspuns:

Pune pe cineva sa asmuteasca un caine pe tine sa vezi ce viteza prinzi :D

Lasand gluma ai aici doua tutoriale cu demonstratii :

1. https://www.youtube.com/watch?v=xUhBosIguRQ
2. https://www.youtube.com/watch?v=0_knoou6H9E

Te invata cum sa dezvolti masa musculara necesara cat si pozitia optima a corpului.