| Briosicaaa a întrebat:

In cat timp si cat slabesc daca sar coardahappy?
Dau funda.batting eyelashes

5 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Buna!

Nu exista un timp exact si depinde de mai multe lucruri. De ex. daca sari zilnic jumatate de ora, poate intr-o luna vei acumula suficienta rezistenta cardio la acest exercitiu incat sa nu-ti mai fie de folos (adica sa nu mai slabesti). Trebuie sa ai o alimentatie corecta care ti-o poate prescrie un nutritionist la o consultatie. Dupa care trebuie sa faci mai multe tipuri de sport, nu doar saritul corzii. Nu o sa aiba mare efect, tot ce ti se va parea schimbat va fi doar de la faptul ca elimini apa din corp. Asa ca daca vrei sa slabesti trebuie sa faci zilnic sport divers (fitness, aerobica) si sa mananci sanatos si in special sa te odihnesti corespunzator. Pentru alte intrebari lasa-mi mesaj.

Multa bafta!

| 女時日水한국어 a răspuns:

1-2 luni jumatate daca faci cate 1000 sarituri la fiecare 8 ore.Sau daca faci cate 1000 sarituri cred ca iti ajung ca sa slabesti 1kg 200. Funda?

| tusha a răspuns:

Asa am slabit si eu.Deci o ora pe zi sari coarda pana transpiri mult si pana ramai fara energie.Si daca sari asa intr-o luna slabesti cam 5 kgNormal trebuie sa mai renunti si la mancare.Bafta!

| RockLover94 a răspuns:

Depinde de cat timp sari coarda.Dar daca vrei sa slabesti, nu-ti recomand modalitatea asta.Regim,jogging,bicicleta,ceaiuri naturale.

| JohnnyDepp a răspuns:

Daca sari vreo 2 ani in continu aschie te faci